Vi på Göthes Säkerhet har spännande nyheter! Genom förvärvet av LåsCity i Gävle AB stärker vi vår närvaro i Gävleborgsregionen och breddar vårt erbjudande av säkerhetstjänster.
“Att få LåsCitys kunniga team med på resan känns både naturligt och rätt. Med deras expertis inom lås- och säkerhetslösningar förstärker vi vår kapacitet i både Gävle och hela regionen”, säger vd Lars Brandt.

Förvärvet är en del av vår större satsning på Gästrikland, där vi nyligen etablerat ett nytt kontor i Sandviken. Med dessa satsningar siktar vi på att passera 100 miljoner kronor i omsättning under 2025, men framför allt handlar det om att göra skillnad för våra kunder. Vi ser fram emot att fortsätta skapa säkrare miljöer, nu med ännu starkare lokalt engagemang.
Tidigare ägarna Karin och Michael Häggström ser fram emot att fortsätta utvecklingen tillsammans med oss, och vi är glada att välkomna både dem och hela deras team in i Göthes-familjen.
Har du frågor eller vill veta mer om våra säkerhetslösningar? Hör av dig!
Comentarios